Sidhuvudbild

Områdesambassadörer

Områdesambassadörer och indelning

Styrelsen arbetar tillsammans med områdesambassadörer som är styrelsens förlängda huvud , armar och ben i ett specifikt område. Eftersom Värmdö är så stort har vi delat in kommunen i följande områden:
Djurö/Vindö, Fågelbro/Barnvik/Malma, Värmdölandet centrala, Värmdölandet södra, Värmdölandet norra, Gustavsberg/Farstalandet, Ormingelandet och Ingarö. Tv har vi inte tagit med öarna utan bro..
Här presenterar vi våra ambassadörer.

Vill du också bli ambassadör så hör av dig till ordforande@varmdohastvagar.se
Har du idéer och funderingar kring ridstigar och annat som rör ridning utomhus så kontakta "din" områdesambassadör!
190617

Djurö/Vindö

Helena Hummerhielm, helene.hummerhielm@vindobyggvaror.se, 070-658 85 66
Elisabeth Ahlgren, elisabeth.ahlgren@telia.com, 070-2657783

Fågelbro/Barnvik/Malma

Lisa Thambert Thambert.lisa@gmail.com 073-616 79 79

Värmdölandet centrala

Johan-Sjoqvist.JPG Johan Sjökvist, bor i Evlinge nära Värmdö Ridklubb. Egen häst i familjen sedan ett par år, men deltar främst från marken Mycket intresserad av uteritter och andra ”äventyr”, därav engagerad som ridvägsambassadör.
j@sjokvist.com, 0727 11 02 25

Ove Dunell, ove.anita@telia.com , 08-570 35 404

Värmdölandet östra

Maria Ahlman ahlmanmaria@hotmail.com 072-244 37 07

Värmdölandet västra

Marie Davidsson, Stall lilla Sandö, marie-davidsson@hotmail.com, 073-855 38 88
Sandra Davidsson, Stall. lilla Sandö, sandra_davidsson@hotmail.com, 070-881 87 16
Åsa Lindqvist, Nysveds Gård, nysved@gmail.com, 070-721 86 48

Gustavsberg/Farstalandet

Görel Stengård, gorel.stengard@gmail.com, 070-0909040
Patrik Wilson, j.patrik.wilson@gmail.com, 070-826 09 35

Ormingelandet

Tessan Sindt, thsindt@hotmail.com, 070-4718709

Ingarö

Karen Andersson, karen.andersson@hotmail.com, 070-3779763
Lillan Röed, lillanroed@hotmail.com, 0709-823833